Pohodička v bazénu


Dobrý hospodář dbá o čistotu v domě i kolem něho a jistě se mu nemůže stát, že by voda v jeho bazénu nebyla na té nejvyšší úrovni. Zcela jistě je čistá a průzračná. Tak to má být. Víte, ne každý si vodu takto udržet dokáže. Není to jednoduchá záležitost, ale také to není čert ví jak složité. Chce to jen tak pět minut týdně tomu věnovat. Trochu proměřit hodnoty pH, tvrdost a obsah soli. Pokud nepoužíváte tak zase něco jiného. To vše se spouštěním čerpadla a tím i filtrace zaručuje, že pokud se nad bazén někdo postaví, uvidí na dně kdejaké smítko.

čistá voda

Stává se časem, že na tom dně nějaké to smítko ulpí. Je to pochopitelné, nahoře na hladině plavat nebude, pokud to není dřevo. A pokud je toho více, udělá to na dně film, který již lze vidět pouhým okem. Při vstupu do vody se pak tento rozvíří a je všude ve vodě. Filtrací ani neprojde. Takže se mu musí pomoci nějakým jiným způsobem.

Hlavní věci je nevířit jej. Je dobré nechat jej sednout na to dno, jen ať je tam než ve vodě volně roznesený. A nyní přichází na řadu těžký kalibr. Je to sám ruční bazénový vysavač, který odstraní všechnu nečistotu tím, že ji vysaje. Ty zbytky, které se nepodaří napoprvé jistě sebere při další práci. A my hned máme vodičku jako z pramene.

dítě ve vodě

Ano tento postup by se měl opakovat. Tím zamezíme jakýmkoli nepřístojnostem, které by se mohly na našem dně bazénu odehrávat. My si však nic takového nepřipustíme a dáme jakémukoli kalu zabrat. Voda a její kvalita je vlastně vizitkou dobrého hospodáře. A navíc je také svědectvím, že nám záleží na našem zdraví i zdraví celé naší rodiny. Hlavně tedy dětí, protože nečistá voda může mít neblahé následky. Ne přímo fatální, ale ono i zarudnutí a svědění pokožky není jistě nikterak příjemná záležitost. Takže se proto budeme velmi pečlivě starat i s ručním bazénovým vysavačem, aby byla voda naprosto nezávadná.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.