Rekonstrukce bytu svépomocí spojená s generálním úklidem


Čeká vás rekonstrukce bytu a chtěli byste tam provádět řadu prací na vlastní pěst? Jste šikovní řemeslníci a necháte si pouze provést zapojení elektroinstalace a plynových spotřebičů certifikovanými odborníky? Pak si zřejmě uvědomujete, jak náročný pracovní proces vás čeká, a co vše bude zapotřebí opatřit a provést.

úklid po rekonstrukci

Stavební práce mohou například probíhat tak, že se budou měnit okna a dveře včetně rámů a zárubní, budou se bourat některé příčky, případně stavět nové, bude se vyzdívat bytové jádro a provádět kompletní rekonstrukce kuchyně, koupelny a toalety, a bude se také pokládat nová podlahová krytina. Z využitého stavebního materiálu můžeme jmenovat sádrokarton, pórobetonové tvárnice Ytong, lepidla a spárovací hmota na obklady, betonový potěr, fasádní štuk, zateplovací minerální vatu či stavební polystyren. Většina z těchto materiálů při svém zpracování uvolňuje velmi jemný stavební prach, většinou šedavé a bílé barvy, a ten pak ulpívá na jakémkoli povrchu.

úklidové práce

Spolu s jemným prachem se na staveništi bude vyskytovat bláto, jemný písek, mastný šmír, olej, barvy a ředidla, tmely a lepidla, a toto vše může být naneseno na podlahách, na okenních parapetech a na dalších předmětech. V místnostech také budou zůstávat stavební sutiny.

Kdo to uklidí – zbývá už jen položit otázku, kdo ten nepořádek uklidí. Pokud provádíte práci svépomocí, nebudou vám na důkladný úklid zřejmě zbývat síly, a tak se vyplatí oslovit profesionální úklidovou firmu, která si s úklidem po rekonstrukci v Ostravě snadno poradí. Můžete jí svěřit veškeré úklidové operace a upozornit ji i na to, že je všudypřítomný prach přichycený i na stropě. Pak už jen firmě předáte klíče od bytu či domu a můžete si dát konečně pauzu, třeba v dobré restauraci, anebo v nějakém vhodném wellness salónu. Anebo podniknete výlet do přírody, vyrazíte na sběr hub a lesních borůvek, které rostou v Jižních Čechách například na hrázi rybníka Rožmberk.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.