Archive for the Podnikání Category

Rekonstrukce bytu svépomocí spojená s generálním úklidem

Sobota, 13 dubna, 2024 | Permalink


Čeká vás rekonstrukce bytu a chtěli byste tam provádět řadu prací na vlastní pěst? Jste šikovní řemeslníci a necháte si pouze provést zapojení elektroinstalace a plynových spotřebičů certifikovanými odborníky? Pak si zřejmě uvědomujete, jak náročný pracovní proces vás čeká, a co vše bude zapotřebí opatřit a provést.

úklid po rekonstrukci

Stavební práce mohou například probíhat tak, že se budou měnit okna a dveře včetně rámů a zárubní, budou se bourat některé příčky, případně stavět nové, bude se vyzdívat bytové jádro a provádět kompletní rekonstrukce kuchyně, koupelny a toalety, a bude se také pokládat nová podlahová krytina. Z využitého stavebního materiálu můžeme jmenovat sádrokarton, pórobetonové tvárnice Ytong, lepidla a spárovací hmota na obklady, betonový potěr, fasádní štuk, zateplovací minerální vatu či stavební polystyren. Většina z těchto materiálů při svém zpracování uvolňuje velmi jemný stavební prach, většinou šedavé a bílé barvy, a ten pak ulpívá na jakémkoli povrchu.

úklidové práce

Spolu s jemným prachem se na staveništi bude vyskytovat bláto, jemný písek, mastný šmír, olej, barvy a ředidla, tmely a lepidla, a toto vše může být naneseno na podlahách, na okenních parapetech a na dalších předmětech. V místnostech také budou zůstávat stavební sutiny.

Kdo to uklidí – zbývá už jen položit otázku, kdo ten nepořádek uklidí. Pokud provádíte práci svépomocí, nebudou vám na důkladný úklid zřejmě zbývat síly, a tak se vyplatí oslovit profesionální úklidovou firmu, která si s úklidem po rekonstrukci v Ostravě snadno poradí. Můžete jí svěřit veškeré úklidové operace a upozornit ji i na to, že je všudypřítomný prach přichycený i na stropě. Pak už jen firmě předáte klíče od bytu či domu a můžete si dát konečně pauzu, třeba v dobré restauraci, anebo v nějakém vhodném wellness salónu. Anebo podniknete výlet do přírody, vyrazíte na sběr hub a lesních borůvek, které rostou v Jižních Čechách například na hrázi rybníka Rožmberk.

Jaký vybrat obor?

Úterý, 13 února, 2024 | Permalink


Mnoho mladých rodičů si neustále myslí, že vystudováním maturity a vysoké školy se ihned stanete manažerem v nejvyšším korporátu a budete vydělávat miliony ročně. Toto je ovšem představa nejspíše z amerického filmu a opak je naprostou pravdou. Většina vysokoškoláků končí za kasou hypermarketu a je ráda, že dostanou i tuto práci. Někteří dokonce ani neví, co celé ty roky studovali a svému oboru naprosto nerozumí. Ano i toto jsou situace z našeho školství. Až si vaše dítě bude vybírat střední školu, tak s ním proberte téma ohledně nedostatku lidí, co dělá řemeslo. Výuční list je nyní velkou výhrou a rozhodně se vyplatí více než vysoká škola.

elektrikář Praha

O tomto tématu může vyprávět snad každý, kdo v poslední době sháněl řemeslníka jako je elektrikář Praha 11, instalatér, nebo podlahář. Všechny tyto obory mají málo lidí a sehnat někoho z těchto tří řemeslníků je v podstatě zázrak. Jakmile tito řemeslníci zvednou telefon, tak vám ihned sdělí, že mají tři týdny dopředu obsazeno a nejdříve po tomto termínu. Můžete zkusit obvolat nejrůznější čísla, ale všude to bude vypadat stejně a pokud ne, tak přeplatíte i trojnásobek za rychlost. Řemesla, jako jsou tato totiž nikdo nechce studovat a lidí, co se neštítí špinavé práce neustále ubývá.

elektrikář Praha

Jen se podívejte na dnešní generaci, nejen, že neumí nasekat ani dřevo, ale neumí chytit do ruky ani pilku natož úhlovou brusku. Každý z nich by chtěl nejradši sedět na gauči u telefonu a čekat, až mu spadnou peníze z některé ze sociálních sítích. Ovšem tito lidé si neuvědomují, že je to všechny živit nebude a holt musí vstát a do práce jít. Zkuste své dítě vzít do dílny, http://mojedilna.eu/ kde mu ukážete krásy této práce. Zjistíte, zda váš syn má sklon k této práci a zda ho to baví. Pokud ano, tak si můžete být jistí, že si může udělat výuční list a může začít podnikat sám na sebe nebo udělat praxi a pak jít na sebe.

Když k vám dorazí kouzelník

Neděle, 28 ledna, 2024 | Permalink


Viděli jste někdy kouzelníka „Pokustóna“, v jehož klobouku bydleli králíci Bob a Bobek? Vidět jste jej ani nemohli, nikdy se totiž v televizi neukázal, a tak šlo pouze o hypotetický příklad, že kouzelníci tahají z klobouků bílé králíčky, a těmi pak obdarují třeba malé děti v obecenstvu.

kouzelnické rekvizity

Kouzelník Váš kouzelník je osoba velmi vyhledávaná zejména při slavnostních příležitostech, kdy máme důvod k radosti z různých životních předělů, ale kouzelníka si domů můžete pozvat i jen tak, pro radost. Uvědomujete si, že se nám v poslední době do našeho života vkrádá digitalizace, a snaží se nás odstrčit od přirozeného lidství? Někomu zřejmě zkrátka nadmíru vyhovuje, když jsme uzavření v příbytcích, pokud možno osamělí, a komunikujeme s lidmi pouze e-mailem či mobilem.

králík v klobouku

Měli bychom se ale včas vzepřít a uvědomit si, že to nejkrásnější, co v životě máme, je kromě našeho zdraví i pevné přátelství, kamarádství na život a na smrt, kdy se tito lidé nejen dobře znají, ale i často osobně navštěvují a pořádají společně různé akce. Není nad to, popovídat s i osobně, obejmout se, vzít se za ruku a užívat si přítomnost jeden druhého. A k tomu také kouzelníci přispívají, oni nám sice ukazují různé triky, které nelze snadno odhalit, ale spoléhají na to, že bude obecenstvo přítomno myšlenkově i fyzicky, bude vnímat a soustředit se a také se spontánně radovat.

Umíte si představit, že bychom kouzelnické představení absolvovali přes video jako konferenci, přenášenou na sociální sítě? Vnímáte, že je v tom cosi patogenního, nezdravého a také nebezpečného? Bez kouzelníků by byl život nudný, scházela by v něm jiskra, moment překvapení a pouhá dětská zvídavost.

Nepotřebujeme mít lexikon kouzel, co měla Saxana – dívka na koštěti, vystačíme si s občasnými triky kouzelníků, které si pozveme na svatbu, na oslavu narozenin nebo třeba jen tak, pro radost.

Co třeba virtuální prohlídka domu?

Pátek, 19 ledna, 2024 | Permalink


Pokud je pro mnve jen jeden zájemce a ten se rozhodne daný dům vzít, ale někdy se může stát, že těch prohlídek bude opravdu velké množství. Rozhodně je potřeba počítat s tím, že vám to zabere spoustu času. Právě díky virtuální prohlídce tomu tak být nemusí a to proto, že se člověk v klidu podívá na daný dům doma a vše si promyslí. Jsou věci, které dnes mohou prodej bytu či domu usnadnit, ale člověk se nesmí bát dané možnosti využít, jelikož díky tomu můžete vše prodat daleko rychleji.

pěkný interiér

Je jasné, že člověku jde hlavně o to, aby co nejdříve prodal. Někdy se to může podařit, ale někdy se může stát, že bude trvat klidně i rok, než se vám podaří daný dům či byt prodat. Jsou možnosti, které by měl člověk promyslet. Na konec vše může dopadnout tak, že to, co chcete prodat, prodáte, ale skutečně to může dlouho trvat, pokud do toho půjdete bez moderních věcí, které mají prodej usnadnit. Možná by bylo dobré zvážit, jestli nevyužijete moderních postupů k tomu, abyste co nejdříve prodali. Vyplatit se to může i vám.ohé něco ideální, pak je to virtuální prohlídka domu https://www.scan360.cz/sluzby/pri-prodeji-nemovitosti/matterport. Dnes jsou mnohé společnosti schopny zajistit mnohé, a to právě i virtuální prohlídku domu.

hezký interiér

Jestliže je určitý dům na prodej, možná by nebylo na škodu o něčem takovém popřemýšlet a to proto, že se najde mnoho těch, kteří něco takového ocení. Dnes lidé mnohem více ocení virtuální prohlídku než fotografie. Určitě by bylo dobré o něčem takovém popřemýšlet. Je ale dost možné, že pokud zvolíte virtuální prohlídku, dopadne to na konec tak, že se zájemce ani nebude chtít přijít podívat a rovnou se ozve s tím, že by chtěl složit zálohu a daný dům koupit. Něco takového se běžně stává. Jestliže člověk, který prodává byt nebo dům musí s něčím počítat, pak je to to, že se určitě lidé budou chtít přijít podívat. Někdy se může stát, že se oz

Vytvořit logo není jednoduché

Úterý, 9 ledna, 2024 | Permalink


Loga mají malé i velké firmy, a samozřejmě i nadnárodní korporáty. Logo slouží k tomu, aby se daná firma odlišila od ostatních. Pokud chcete založit firmu a začít podnikat nebo pokud už firmu máte a lámete si hlavu s marketingem, je nejlepší oslovit marketingovou agenturu, která vám dokáže vytvořit originální logo, které bude odrážet předmět činnosti vaší firmy.

digitální marketing

Jenže než se pustíte do založení firmy, je dobré si alespoň v hrubých obrysech promyslet marketingovou strategii. Ta je z hlediska fungování firmy klíčová. Pomocí marketingu si vybudujete základnu zákazníků, kteří si u vás mohou začít objednávat produkty i služby z vaší nabídky. Také pomocí marketingu oslovíte budoucí zákazníky, kteří se zatím třeba chtějí orientovat na trhu. I vy jakožto soukromá osoba určitě víte že na vás marketing působí když hledáte určitý produkt, a stejně bude působit marketing vaší firmy na lidi okolo.

kresba loga

Tvorba loga není jednoduchá, protože logo by mělo nějak vypadat. Mělo by mít určitou úroveň, protože amatérsky vytvořené logo člověk pozná na první pohled. Někoho takové logo může odradit, protože si řekne že firma nestojí o kvalitní marketing, a tím i o zákazníky. Díky logu si vaši firmu vybaví každý kdo logo párkrát uvidí. I vy poznáte loga mnoha a mnoha firem, i když si to možná neuvědomujete.

Loga většinou agentury kreslí pomocí iPadu a programu, ve kterém se dá logo kdykoli předělat podle přání klienta. Vítězné logo se potom vytiskne třeba na letáky nebo na vizitky a firmy si ho také přidělávají na fasádu výrobní haly nebo skladu či kanceláří. Logo by mělo být jedinečné a nemělo by se plést s jinými logy jiných firem. Nechte si to svoje pro svou firmu navrhnout u nás, a budete mít jistotu že jste pro jeho tvorbu udělali naprosté maximum z pozice majitele firmy, která svoje logo stále ještě hledá.

Jak se dostanete z pražského letiště do centra Prahy?

Pondělí, 27 listopadu, 2023 | Permalink


Letiště Václava Havla v Praze denně odbaví několik tisíc cestujících. Probíhají tu neustálé přílety a odlety dopravních i nákladních letadel. A pokud někde přiletí do cílové destinace Praha, většinou se potřebuje z letiště přesunout do jiné části Prahy, ať už třeba na vlakové či autobusové nádraží, aby odtud pokračoval do dalšího cíle, nebo do centra Prahy. Letiště se totiž od centra Prahy nachází skoro 20 kilometrů, takže nějaký způsob dopravy je nezbytný. Pojďme se podívat, jak nejsnadněji se dostanete z pražského letiště do samého centra Prahy. Máte totiž hned několik způsobů dopravy, které můžete využít.

letiště

Autopůjčovna

Pokud si chcete půjčit auto, víte, že máte možnost si ho nechat přistavit přímo před váš gate a po příletu jen pohodlně nasednout a odjet, kam budete potřebovat? Autopůjčovna letiště Praha vám poskytne vůz dle vašeho výběru za rozumnou cenu- Zapůjčením auta získáte maximální pohodlí bez jakéhokoliv čekání na veřejnou dopravu.

Kyvadlový autobus

Víte, že existuje služba jako sdílený kyvadlový autobus? Ten stojí 12 euro na osobu a z letiště vás dopraví přímo na adresu, kterou si řeknete. Vyplatí se zejména, pokud jste třeba jen dva. Jinak vás vyjde tento způsob dopravy zbytečně draho oproti jiným.

MHD

Autobusové linky MHD samozřejmě míří na letiště Václava Havla pravidelně. Jejich zastávky se nachází přímo před terminály letiště, takže je snadno najdete. Využít můžete linku 119, z které můžete přestoupit na metro linky A, nebo linku 100, z které můžete přestoupit na metro linky B.

bus

Aiport Express

Tímto způsobem se sice nedostanete do samotného srdce Prahy, ale je to dobrý způsob, pokud potřebujete na hlavní nádraží a pak dále pokračovat vlakem. Cena jízdenky je 100 Kč a autobus vás odveze od terminálu až přímo před Hlavní nádraží Praha.

Taxi

Můžete si samozřejmě vzít také taxi. Dejte si ovšem pozor. V Praze se vyskytuje stále ještě spousta nepoctivých taxikářů, takže si dávejte pozor, aby vás neokradli o vaše peníze. Lepší alternativou je využít třeba Uber.

Prodej domu s 3D prohlídkou

Neděle, 5 listopadu, 2023 | Permalink


Prodávat dům s 3D prohlídkou je něco úplně jiného, než s pouhými fotografiemi. 3D efekt povyšuje prodejní proces na vyšší level, a my bychom si tu mohli popsat, proč tomu tak je.

dům na prodej

Zážitek z filmového plátna – proč mají stále velký úspěch kina, kde se promítají filmy? Vždyť by stačilo mít film k dispozici doma na televizní obrazovce, anebo třeba jen na notebooku. Vtip je v té velikosti promítací plochy. Velmi podobné je to i s virtuální prohlídkou nemovitosti, pokud máte možnost promítnout si ji doma na velkém monitoru nebo třeba na projektoru, je to úplně jiný zážitek, než kdybyste si prohlíželi fotky v malém rozlišení.

dům v přírodě

Fotka není plastická – někteří realitní makléři se snaží zachytit na fotografii nejpoutavější části obytného prostoru, a fotografie také někdy zkreslují, zvláště co se týče velikosti místnosti, takže se vám může přihodit, že pak vstoupíte do domu a bude se vám zdát příliš malý. S 3D prohlídkou ihned získáte přehled o velikosti prostor a jejich návaznosti. Budete si tam zkrátka připadat, jako kdybyste byli uvnitř.

Jste jakoby uvnitř – je velký rozdíl být vně nějakého prostoru a dívat se na něj odtud, anebo být uvnitř a vnímat jej jako realitu. Toto právě 3D projekce umožňují, cítíte se, jako kdybyste byli součástí prostředí a splynuli s ním. Díky tomu mohou prodejci nemovitostí všeho druhu nabízet v podstatě cokoli, a mít jistotu, že si klient prohlédne to, oč má zájem, a že se může adekvátně rozhodnout, zda jej to osloví, či nikoli. Nekupuje zajíce v pytli, dobře ví, že když dům navštíví osobně, nebude se to příliš lišit od obrazu, který si prohlížel na počítači.

K 3D projekcím se dnes také úspěšně zařazují záběry z létajících dronů, s nimi se pak dobře prodává dům na zajímavém místě, s krásnou vyhlídkou a okolním prostředím, i když je třeba sám o sobě v původním stavu a vyžaduje celkovou rekonstrukci.

Stěhování na Vánoce se dá zvládnout i bez stresu

Sobota, 30 září, 2023 | Permalink


Na Vánoce se těší snad každý milovník klidu a míru, a možná, že i zarytý workoholik, co zrovna nemusí poslouchat vánoční koledy, si konečně na svátky udělá čas a v poklidu posedí u nějaké dobroty. Na Vánocích bývá nejdůležitější zejména samotná atmosféra, kdy kolem nás utichne obvyklý ruch, a lidé si konečně uvědomí, že život není jen honička a stres. A právě stres a honička jsou dva důvody, proč se před vánočními svátky vyhnout stěhování.

krabice na stěhování

Jenže ne vždy se daří podle našeho plánu a může se stát, že z nejrůznějších důvodů bude zapotřebí přemístit celý byt do sousedního města právě v tomto období. Stěhujete se před Vánoci? Zjistěte, jak na to. Stěhovací firmy počítají i s touto alternativou a mohou vám poradit, jak si vhodně počínat.

Předejte stěhovákům to nejobtížnější – a sami se pokuste zvládnout jen ty vyslovené drobnosti. Stěhovací firma se může postarat o demontáž a montáž nábytku, o přestěhování nejtěžších předmětů a případně zvládne kompletní stěhování na klíč. Vy se postarejte jen o včasné zabalení věcí a obstarání balicího materiálu, který vám může zajistit i stěhovací firma. Nezapomeňte také na to, že nikdo za vás neobstará administrativní kroky, zejména nové doklady, přepis energií a nájemní smlouvu.

vánoční stromek

Cukroví a dárky – snažte se vše naplánovat tak, abyste si užili Vánoce již v novém prostředí, a pokud to nejde, tak alespoň poslední svátky v tom starém, ale se vším všudy. Vyzdobte stromek (třeba umělý), napečte cukroví, případně si jej objednejte (prodávají jej i některé prodejny zdravé výživy ze zdravější celozrnné mouky), dopřejte si slavnostní večeři i vhodné pokrmy na oba vánoční svátky, navštivte vaše přátele a příbuzné a udržujte dobré mezilidské vztahy na všech úrovních. A hlavně to nepřehánějte na Silvestra, protože stěhování je samo o sobě stresující, a alkohol vám stresové hormony ještě zvýší, a můžete snadno onemocnět.

Máte navíc volné finance?

Sobota, 23 září, 2023 | Permalink


Chorvatsko je přímořský stát, který je od nás vzdálený jen pár hodin cesty autem či autobusem. I proto je to velice oblíbená dovolenková destinace tisíců lidí každý rok. Už desítky let sem Češi jezdí na dovolenou, a to i když mají na výběr z daleko luxusnějších států. Někteří lidé zde mají svoje oblíbená místa, kam se vrací každý rok, někdo zase rád objevuje nová místa a jezdí pokaždé jinam. Protože je o Chorvatsko dlouhodobě velký zájem nejen v hlavní letní sezoně, mnoho lidí zde poptává nájem bytu. A to je právě vaše šance.

moře chorvatsko

Prodej nemovitostí v Chorvatsku https://www.najadranu.cz/prodej/ je skvělá příležitost jak si vytvořit pasivní příjem na dlouhé roky. Jestli máte volné peníze, investujte je třeba do apartmánu přímo u moře. Získáte moderní apartmán, který je plně vybavený, a má i parkovací místo. Nabízíme vám apartmány od místní stavební firmy, s jehož majitelem se dlouho známe a můžeme vám zaručit kvalitu nabízených nemovitostí. Jestli chcete dobře investovat peníze a mít zaručený další měsíční příjem, je toto správná cesta. Můžete si koupit apartmán, který můžete nabízet k pronájmu zájemcům, kteří sem míří na letní dovolenou.

Proč spolupracovat s námi?
Kromě toho že se známe s majitelem stavební firmy vám můžeme nabídnout i fakt, že se vyznáme ve zdejším trhu s realitami, a dokážeme vám zajistit veškerý právní servis. Nebude pro vás problém jazyková bariéra, protože pocházíme z České republiky a v Chorvatsku dlouhodobě žijeme. Pomohli jsme již mnoha klientům najít vhodnou investiční nemovitost, která jim generuje pasivní příjem. Jedině investice ochrání vaše peníze před ztrátou hodnoty, k čemuž poslední dva roky dochází ve velkém.

moře byty

Prohlédněte si nabízené nemovitosti
Na našem webu pravidelně aktualizujeme nabídku volných apartmánů, které si můžete koupit. Většina z nich se prodá ještě před dokončením stavby, takže rozhodně neváhejte.

Rekonstruujeme s citem rekreační chatu

Středa, 20 září, 2023 | Permalink


Někteří lidé udržují velmi dobré rodinné vztahy napříč dvěma až čtyřmi nebo dokonce pěti generacemi a mají hezký vztah k rodinnému majetku. Dbají o to, aby se zachovala jistá zdravá míra nostalgie a zároveň přistupují na řešení, která jim usnadní moderní technika. Jednou ze situací také může být citlivá rekonstrukce rekreační nemovitosti, tak, aby se všichni uvnitř cítili příjemně, ale zároveň nebylo prostředí narušeno ve své noblese a atraktivitě.

skladové kontejnery

V takovýchto objektech se mohou měnit okna za kvalitnější plastová či dřevěná, vytváří se tu podlahové topení s kamennou dlažbou, budují staré vápenné omítky a vyzdvihují některé zajímavé prvky v rustikálním stylu, například vyčnívající stropní trámy v přízemí či v podkroví. Některé části rekonstrukce lze provádět svépomocí, jiné s řemeslníky, například výměnu elektroinstalace musíte zadat elektrikáři s patřičným oprávněním, ovšem co mají všechny větší akce tohoto typu společné, je vystěhování nábytku, koberců a větších spotřebičů mimo obytné prostory.

loď s kontejnery

A zde se dostáváme na tenký led, protože rozmístit skříně, stoly a židle po zahradě na trávník a zakrýt je igelitem je krajně nevhodné, zejména s ohledem na poškození nebo krádež věcí, a nemáte-li dostatek volného místa v některé kůlně, ve sklepení nebo v garáži, může to být problém. Možná vás napadne stěhovací firma, která poskytuje úložné prostory, ovšem to může být od vaší chaty relativně daleko, například do nejbližšího sídla firmy ve městě, vzdáleného 20 kilometrů.

A jezdit pro každou drobnost, kterou nutně potřebujete ze skladu vyzvednout, bude krajně neekonomické a nevýhodné i časově. Mnohem lepší nápad je využít pronájem skladových kontejnerů. Jsou to ty známé plechové bedny, ve kterých se skladuje a převáží různé výrobky po železnici nebo na moři. Kontejner si můžete vypůjčit na libovolnou dobu a přistaví vám jej třeba přímo ke vchodu vašeho domu.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.