Stěhování na Vánoce se dá zvládnout i bez stresu


Na Vánoce se těší snad každý milovník klidu a míru, a možná, že i zarytý workoholik, co zrovna nemusí poslouchat vánoční koledy, si konečně na svátky udělá čas a v poklidu posedí u nějaké dobroty. Na Vánocích bývá nejdůležitější zejména samotná atmosféra, kdy kolem nás utichne obvyklý ruch, a lidé si konečně uvědomí, že život není jen honička a stres. A právě stres a honička jsou dva důvody, proč se před vánočními svátky vyhnout stěhování.

krabice na stěhování

Jenže ne vždy se daří podle našeho plánu a může se stát, že z nejrůznějších důvodů bude zapotřebí přemístit celý byt do sousedního města právě v tomto období. Stěhujete se před Vánoci? Zjistěte, jak na to. Stěhovací firmy počítají i s touto alternativou a mohou vám poradit, jak si vhodně počínat.

Předejte stěhovákům to nejobtížnější – a sami se pokuste zvládnout jen ty vyslovené drobnosti. Stěhovací firma se může postarat o demontáž a montáž nábytku, o přestěhování nejtěžších předmětů a případně zvládne kompletní stěhování na klíč. Vy se postarejte jen o včasné zabalení věcí a obstarání balicího materiálu, který vám může zajistit i stěhovací firma. Nezapomeňte také na to, že nikdo za vás neobstará administrativní kroky, zejména nové doklady, přepis energií a nájemní smlouvu.

vánoční stromek

Cukroví a dárky – snažte se vše naplánovat tak, abyste si užili Vánoce již v novém prostředí, a pokud to nejde, tak alespoň poslední svátky v tom starém, ale se vším všudy. Vyzdobte stromek (třeba umělý), napečte cukroví, případně si jej objednejte (prodávají jej i některé prodejny zdravé výživy ze zdravější celozrnné mouky), dopřejte si slavnostní večeři i vhodné pokrmy na oba vánoční svátky, navštivte vaše přátele a příbuzné a udržujte dobré mezilidské vztahy na všech úrovních. A hlavně to nepřehánějte na Silvestra, protože stěhování je samo o sobě stresující, a alkohol vám stresové hormony ještě zvýší, a můžete snadno onemocnět.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.