Dvakrát je lepší měřit, než ihned objednávat


U skleníků tohle pravidlo rozhodně platí, a to už jen z toho důvodu, že není dobré hledět na cenovou relaci, ale spíše na kvalitu celkového materiálu. V současné době se mezi přední příčky staví polykarbonátový skleník, který má vynikající vlastnosti a nabízí optimální podmínky pro růst a následnou sklizeň. Jedná se o poměrně lehký a průhledný materiál, který je vysoce odolný vůči počasí a rovněž je i celkem pružný. To samozřejmě snižuje riziko, že by došlo k praskání nebo mechanickému poškození zvláště v době, kdy se teploty hodně mění. Ale abychom byli úplně přesní, tak bohužel jen to, že je skleník z polykarbonátu, tak vám nezaručí dlouhou trvanlivost. Hodně ještě totiž záleží na tom, o jak silné výztuže se bude jednat a také jaká bude celková konstrukce skleníku.

ekogarden

Nápovědou, jak si vybrat tento skleník vám může být český výrobce, který je špičkou na trhu ve svém oboru. Skleník polykarbonát nabízí v mnoha různých variantách, a dokonce i podobách. Zde se o trvanlivost celkového produktu nikdo obávat nemusí. Polykarbonátový skleník je navržen tak, aby maximalizoval příjem slunečního světla a minimalizoval ztráty tepla. Díky své transparentnosti propouští dovnitř skleníku dostatek světla, což je zásadní pro fotosyntézu rostlin a jejich správný růst. Tento materiál také poskytuje vynikající izolační vlastnosti, které umožňují udržovat stabilní a optimální teplotu uvnitř skleníku.

Nesmíme ale opomenout ani přednosti skleněného, tradičního skleníku, který má dlouhou tradici v zemědělství. I ten přináší mnoho výhod, a především je to dlouhá životnost. Je pravdou, že potřebuje pořádné základy, ale přece jenom má svoje kouzlo a bezpochyby se vašemu zahradničení bude rovněž dařit. Jako moderní technologii oceníte i v tomto případě. Skly Helios o síle 4 – 6 mm a odolnou pozinkovanou konstrukcí, kterou si můžete vybrat i v barvách, to pouze začíná. Nechybí skvělé větrání, které je od hřebenu a přirozeně je tak daleko účinnější, než si dokážete pomyslet. Zasklívání je bez tmelu a sestavit tak skleník ze skla nebude rovněž žádný velký problém. Pokud se na to nebudete cítit, poté si můžete domluvit i odbornou profesionální pomoc, která vám skleník ze skla postaví.

skleník

Ideální zahradní skleník

Určitě je dobré si vybrat takový skleník, který bude odpovídat vašim představám a také přirozeně velikosti prostoru, kde má být umístěný. Výhodou polykarbonátových skleníků je i jejich snadná montáž a demontáž. Navíc jsou tyto skleníky ekologicky šetrné vůči životnímu prostředí. Skleněná verze je pro změnu bytelnější a má své podstatné kouzlo. Objednat si můžete rovněž i další doplňky, které vám usnadní práci přímo v tomto prostředí, případně lze využít i dalšího volného prostoru v obou dvou verzích skleníků.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.