Jaký vybrat obor?


Mnoho mladých rodičů si neustále myslí, že vystudováním maturity a vysoké školy se ihned stanete manažerem v nejvyšším korporátu a budete vydělávat miliony ročně. Toto je ovšem představa nejspíše z amerického filmu a opak je naprostou pravdou. Většina vysokoškoláků končí za kasou hypermarketu a je ráda, že dostanou i tuto práci. Někteří dokonce ani neví, co celé ty roky studovali a svému oboru naprosto nerozumí. Ano i toto jsou situace z našeho školství. Až si vaše dítě bude vybírat střední školu, tak s ním proberte téma ohledně nedostatku lidí, co dělá řemeslo. Výuční list je nyní velkou výhrou a rozhodně se vyplatí více než vysoká škola.

elektrikář Praha

O tomto tématu může vyprávět snad každý, kdo v poslední době sháněl řemeslníka jako je elektrikář Praha 11, instalatér, nebo podlahář. Všechny tyto obory mají málo lidí a sehnat někoho z těchto tří řemeslníků je v podstatě zázrak. Jakmile tito řemeslníci zvednou telefon, tak vám ihned sdělí, že mají tři týdny dopředu obsazeno a nejdříve po tomto termínu. Můžete zkusit obvolat nejrůznější čísla, ale všude to bude vypadat stejně a pokud ne, tak přeplatíte i trojnásobek za rychlost. Řemesla, jako jsou tato totiž nikdo nechce studovat a lidí, co se neštítí špinavé práce neustále ubývá.

elektrikář Praha

Jen se podívejte na dnešní generaci, nejen, že neumí nasekat ani dřevo, ale neumí chytit do ruky ani pilku natož úhlovou brusku. Každý z nich by chtěl nejradši sedět na gauči u telefonu a čekat, až mu spadnou peníze z některé ze sociálních sítích. Ovšem tito lidé si neuvědomují, že je to všechny živit nebude a holt musí vstát a do práce jít. Zkuste své dítě vzít do dílny, http://mojedilna.eu/ kde mu ukážete krásy této práce. Zjistíte, zda váš syn má sklon k této práci a zda ho to baví. Pokud ano, tak si můžete být jistí, že si může udělat výuční list a může začít podnikat sám na sebe nebo udělat praxi a pak jít na sebe.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.