Jak se dostanete z pražského letiště do centra Prahy?


Letiště Václava Havla v Praze denně odbaví několik tisíc cestujících. Probíhají tu neustálé přílety a odlety dopravních i nákladních letadel. A pokud někde přiletí do cílové destinace Praha, většinou se potřebuje z letiště přesunout do jiné části Prahy, ať už třeba na vlakové či autobusové nádraží, aby odtud pokračoval do dalšího cíle, nebo do centra Prahy. Letiště se totiž od centra Prahy nachází skoro 20 kilometrů, takže nějaký způsob dopravy je nezbytný. Pojďme se podívat, jak nejsnadněji se dostanete z pražského letiště do samého centra Prahy. Máte totiž hned několik způsobů dopravy, které můžete využít.

letiště

Autopůjčovna

Pokud si chcete půjčit auto, víte, že máte možnost si ho nechat přistavit přímo před váš gate a po příletu jen pohodlně nasednout a odjet, kam budete potřebovat? Autopůjčovna letiště Praha vám poskytne vůz dle vašeho výběru za rozumnou cenu- Zapůjčením auta získáte maximální pohodlí bez jakéhokoliv čekání na veřejnou dopravu.

Kyvadlový autobus

Víte, že existuje služba jako sdílený kyvadlový autobus? Ten stojí 12 euro na osobu a z letiště vás dopraví přímo na adresu, kterou si řeknete. Vyplatí se zejména, pokud jste třeba jen dva. Jinak vás vyjde tento způsob dopravy zbytečně draho oproti jiným.

MHD

Autobusové linky MHD samozřejmě míří na letiště Václava Havla pravidelně. Jejich zastávky se nachází přímo před terminály letiště, takže je snadno najdete. Využít můžete linku 119, z které můžete přestoupit na metro linky A, nebo linku 100, z které můžete přestoupit na metro linky B.

bus

Aiport Express

Tímto způsobem se sice nedostanete do samotného srdce Prahy, ale je to dobrý způsob, pokud potřebujete na hlavní nádraží a pak dále pokračovat vlakem. Cena jízdenky je 100 Kč a autobus vás odveze od terminálu až přímo před Hlavní nádraží Praha.

Taxi

Můžete si samozřejmě vzít také taxi. Dejte si ovšem pozor. V Praze se vyskytuje stále ještě spousta nepoctivých taxikářů, takže si dávejte pozor, aby vás neokradli o vaše peníze. Lepší alternativou je využít třeba Uber.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.