Co jsou to vruty torx

Je faktem, že v naší republice najdeme prakticky v každé rodině alespoň jednoho kutila. Ten představuje výhodu, ale mnohdy je i zdrojem stresu. V každém případě však ke své práci potřebuje nejrůznější nástroje a také další pomůcky, jako jsou nejrůznější šrouby, skoby a podobně. Těch samozřejmě existuje velké množství druhů. To platí i o vrutech, tedy šroubech, které jsou opatřeny spirálou, aby je šlo snadněji zašroubovat. Od toho je ostatně odvislý i jejich název – zavrtávají se do daného materiálu.

hromada vrutů

Jedním z těch, které v dílnách najdeme stále častěji, jsou i vruty torx. Ty se od ostatních liší především tím, že slouží ke specifickému účelu. Tomu odpovídá i materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Jedná se o vruty do dřeva, vyrobené z nerezové oceli. A mají oproti ostatním hned několik výhod.

Tou první je, že zde není potřeba žádné předvrtávání či jiná příprava. Tento vrut je totiž samořezný, právě díky své struktuře a designu. Díky ní zajede do dřeva jako nůž do másla, a díly pevně spojí. Nemusíte tedy ztrácet čas přípravou, nehledě na prach a další odpad, který by při tom jinak vznikl.

různé druhy vrutů

Plusem je také to, že je možné je použít jak na vnitřní, tak i na venkovní projekty. Hodí se jak na spojení dřevěného schodiště, tak i planěk na plotě. Díky tomu jich můžete mít doma zásobu a vědět, že je využijete, kdykoliv budete pracovat se dřevem. Samozřejmě, je jasné, že tento typ vrutů bude poněkud dražší než ten klasický. V tomto případě je však potřeba říci, že se investice rozhodně vyplatí, tedy alespoň pokud chcete, aby vaše dílo vydrželo a také dobře vypadalo.

To, zda a kolik byste si jich měli koupit, závisí samozřejmě na tom, jak moc a jak často pracujete se dřevem. Také je potřeba se zamyslet, zda zrovna nepracujete na nějakém větším projektu, který bude právě dřevo vyžadovat. V takovém případě se totiž rozhodně vyplatí je koupit.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.