Dejte si šálek


Jsou lidé, kteří pijí kávu jen tak ze zvyku, protože ji pili pravidelně s rodiči po obědě, a je to pro ně tak trochu nostalgie. Jsou lidé, kterým káva pomáhá třeba zvýšit tlak a nebo vydržet na noční směně až do rána, aniž by během práce usnuli. A jsou lidé, kteří ji prostě milují pro její chuť. Skutečný milovník kávy si rád dopřeje kvalitní kávu, ať už někde v kavárně a nebo u sebe doma. Dnes máme tu výhodu, že si lahodnou a kvalitní kávu můžete připravit i vy sami. A to nemusíte mít ani speciální baristický kurz. Starší si koupit plně automatický kávovar, který vám dokáže připravit jakoukoliv vaši oblíbenou kávu během pár vteřin.

káva v páce

Jakou kávu kupovat?
Jestli milujete vůni a chuť kávy, určitě vás neuspokojí obyčejná mletá káva ze supermarketu. I přes snahu výrobců o to aby kávě nezmizelo aroma, bohužel není možné aby nevyprchalo i přes zavřený obal. Mletá káva která leží v obchodě klidně i celé měsíce nebude nikdy tak dobrá, jako čerstvá káva z pražírny. Proto je dobré si čas od času udělat radost a kávu si koupit přímo v pražírně, kde dostanete to nejlepší. Nemusíte se obávat ani vysokých cen, balení kávy se pohybuje za půl kila od 400 Kč nahoru, záleží na odrůdě a stylu pražení.

zrna kávy

Právě pražení kávě dodává její chuť
Jestli nechcete pít obyčejnou kávu bez vůně s nevalnou chutí, rozhodně si u nás můžete vybrat z několika druhů kávy. Naše neljepší káva je vždy čerstvě pražená a připravená k odběru třeba i k vám domů. Rádi vám poradcem s výběrem kávy, protože každá chutná jinak. V některé kávě můžete cítit tóny čokolády a oříšků, v jiné si pochutnáte zase třeba na pomerančích. Záleží také na tom, jak si kávu chcete připravovat, ale v každém případě byste si ji měli namlet čerstvě předtím, než si kávu připravíte. Díky tomu bude mít káva nejsilnější chuť i úžasné aroma. Rozhodně si na ni pochutnáte mnohem více.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.