Krása i zdraví


Zdraví máme jen jedno, a podle toho bychom se o něj měli starat. Bohužel značná část populace trpí nadváhou, a v důsledku toho trpí kostra a hlavně klouby. To se projeví v důchodovém věku, kdy vás začnou velice bolet kolena a kyčle. V takovém případě už toho není moc co by se dalo dělat, a vás nejspíš bude čekat výměna kloubu. Problémy s nadváhou způsobují i další potíže jako je třeba cukrovka nebo problémy se srdcem.

zralá žena

Co se týče vzhledu, za to jak vypadáme je do určité míry zodpovědný kolagen. Ten máme v těle už od narození, ale jak stárneme, naše tělo už si ho vyrobit neumí. Proto je vhodné jej doplňovat prostřednictvím stravy, protože se nachází hlavně v hovězím mase a rybách. Ne každý ale dokáže jíst maso http://masonafarme.cz/ a ryby, a tak je dobré si zjistit jaké doplňky stravy ho obsahují dostatek. Díky kolagenu máme například pevnou a pružnou pokožku. Během stárnutí se objevují první vrásky, a to dokonce okolo třicátého roku věku. Zbavit se jich později přírodní cestou nelze, jen botoxem nebo injekcemi kyseliny hyaluronové, ovšem jde o nepříjemné, drahé a dočasné řešení, které je nutné absolvovat pravidelně.

Jaké má vlastně kolagen účinky? Kromě toho že dokáže vypnout pokožku a redukovat vznik vrásek, má vliv na na klouby. Je v nich totiž obsažený. Chrupavky v kloubech jsou tvořeny právě kolagenem, a pokud ho máte v těle málo, začne se tvořit artróza, která je velice bolestivá. Začnou vám také řídnout vlasy a lámat nehty, protože i na tyto části těla má kolagen vliv.

prášek kolagen

Pokud ho začnete doplňovat už před třicátým rokem, zajistíte si tak, že budete o něco zdravější a mladší než vaši vrstevníci. Na vzhled má kolagen opravdu zásadní vliv, a abyste se netrápila tím, že máte hluboké vrásky, začněte kolagen užívat co nejdřív, a to nejlépe v době prášku, který si rozmícháte ve vodě. Výsledný nápoj skvěle chutná a například Orca má prokazatelné účinky.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.