Slaná voda v bazénu.


Máte na svém pozemku velký zahradní bazén, ale nejste s jeho údržbou spokojeni? Kde dochází k chybě. Jeho údržba by měla být zajištěna díky kvalitnímu filtračnímu zařízení, Které dostatečně postačí na velikost bazénu. Ano jsou zapotřebí chemikálie, které musíte sem tam do bazénu přidat, aby se pH vody ustálilo na nejlepší možnou hodnotu, která bazén potřebuje. Chemikálie, kromě vody ovšem mohou působit i na vaši pokožku a samotnou strukturu bazénu. Většinou se jedná o minerální látky, které ovlivňují vzhled a čistotu bazénu. Nejsou žádány ve velkém množství. Patří mezi ně vápník, hořčík a železo.

Sůl do bazénu

Tyto kovy a další anorganické a organické látky ovlivňují váš bazén. Hlavně v letních dnech je bazén složité udržet čistý. V době, kdy ho nejvíce využíváte. Ovšem vypuštění a opětovné napuštění bazénu vás přijde draho. Voda není jedna z nejlevnějších v dnešní době. Stejně tak náklady na průběh čištění filtračního zařízení. Jak si co nejvíce ulehčit práci? Pořiďte si bazén, který bude fungovat na solném principu. Sůl neboli chlorid solná, který bude stačit přidat do bazénu. Ano bazén bude slaný jako v moři. Odkud se bere samotný nápad. Neboť moře a slané oceány se čistí samovolně jen pomocí soli a živočichů, kteří v ní žijí.

Sůl do bazénu

Nám místo živočichů postačí jen pouhá sůl do bazénu a její salinizační jednotka, která udrží vodu čistou a průhlednou. K tomu abyste měli slaný bazén, ovšem musíte mít i příslušný filtrační přístroj právě na sůl. Obyčejnou filtrací vám to fungovat. Sůl se nesype přímo do bazénu, ale filtrační zařízení si ho samo dávku z násypné nádoby, tak aby měla voda ideální podmínky. Vše je v dnešní době řízeno přístroji, které udělají těžkou práci za vás. Přesně změří vlastnosti vody a zajistí přesné dávkování, které udrží bazén v tom nejlepším možném stavu po celou koupací sezónu. Nemusíte se bát, že by bazén zezelenal nebo se zakalil.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.