I v kancelářích by měl být pořádek


Kanceláře jsou vizitkou firem, a pokud se vám někdy poštěstilo navštívit více kanceláří a porovnat je mezi sebou, možná jste dospěli k názoru, že v některých se cítíte příjemně, zatímco jiné s radostí rychle opustíte. Jedním z důvodů, proč odtud rychle „vypadnete“, je úklid, tedy lépe řečeno jeho absence.

práce v kanceláři

Podlaha – jedna z prvních věcí, kterých se všimnete. Ať už je na podlaze zátěžový koberec, anebo dlažba, jestliže se tu pravidelně neuklízí, bývá to viditelné na první pohled, a v případě koberců se navíc místností může šířit zápach, protože kobercová vlákna mají tendenci zadržovat různé pachy. Špinavá a zaprášená podlaha nebudí dobrý dojem ani u zákazníků, ani u zaměstnanců, kteří tu tráví osm hodin svého času.

úklid v kanceláři

Okna a parapety – představte si, že jste na výběrovém řízení jako uchazeč o zaměstnání, a proti vám se v celé své kráse zjeví ušmudlané okno a zašpiněný parapet. Vytváří to dojem, že se tu okna umývala naposledy před pěti lety.

Pořádek na psacích stolechúklid kanceláří v Praze 1 se týká i psacích stolů, polic, komod, skříní se šanony a dalšího nábytku. Čeho si zřejmě povšimnete, jsou špinavé „koláče“ od hrnků od kávy nebo čaje, poházené drobky od pečiva, tu a tam mrtvá moucha nebo dokonce v rohu psacího stolu pavučina. Tento psací stůl se uklízel kdoví kdy, a to také o něčem svědčí.

Kouření – to zapeklité kouření. V kancelářích, kde se kouří, to bývá pro nekuřáka nesnesitelné, protože zápach z cigaret jen tak nevyvane obyčejným průvanem. Korunu tomu nasadí zažloutlé závěsy, záclony a různé dekorativní předměty.

Odpadkové koše – přetékající odpadkový koš papíry a dalšími předměty může naznačit, že se tu na úklid moc nedbá, a to také může znamenat, že se tu moc nehledí ani na další důležité záležitosti.

Toalety – chcete-li mít jasno, jak je na tom firma s úklidem, zavítejte na místní toalety. Stačí jen letmý pohled a nikdo vám nebude muset nic vykládat. Jasný obraz bude přímo před vámi.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.